Filter by price
Filter by Brand
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Title: Elegance in Every Detail.. The "Golden Dots" Set by Fathy Mahmoud
2.499,00 EGPOriginal price was: 2.499,00 EGP.1.499,00 EGPCurrent price is: 1.499,00 EGP. -
Sokany HB-8009 Air Fryer with Nonstick Pan for Frying, 5.0 Liters - Black and Grey (International warranty) - 220V supply voltage and 50Hz
4.335,00 EGPOriginal price was: 4.335,00 EGP.2.599,00 EGPCurrent price is: 2.599,00 EGP.
Showing 25–36 of 116 results
Bosch Series 4 Bagged Vacuum Cleaner 2200 Watts, Black, Made in Germany – BGL38GOLD
| Brand Name | BOSCH |
| Special Features | Bagless, HEPA |
| Filter Type | HEPA |
| Surface Recommendation | Carpet, Hardwood |
| Power Source | Corded Electric |
| Voltage | 240 Volts |
| Included Components | VACUUM_CLEANER |
| Is Product Cordless | No |
| Item Weight | 10 Kilograms |
| Capacity | 5 Liters{ |
CASTLE AIR COOLER 85L
Product information
Technical Details
| Manufacturer | CASTLE |
|---|---|
| Item Weight | 21 Kilograms |
| Package Dimensions | 121 x 70 x 40 cm; 21 kg |
| Color | yellow |
| Material | Plastic, Metal Alloy |
| Wattage | 190 watts |
| Plug Profile | Freestanding |
| Special Features | Anti bacterial Filter |
| Included components | Remote Control |
De’Longhi Automatic Coffee Machine from the Magnifica Start series, model ECAM220.80.SB.
Product information
Technical Details
| Brand | De’Longhi |
|---|---|
| Model Number | ECAM 220.80.SB |
| Color | Black/White |
| Capacity | 1.8 Liters |
| Special Features | Programmable |
| Item Weight | 3.5 Kilograms |
Fresh Al Shabah Water Dispenser, 3 Spigots, Cold-Hot-Normal, Black, FW-16VCB
Product information
Technical Details
| Brand | Fresh |
|---|---|
| Model Number | FW-16VCB |
| Color | black |
| Product Dimensions | 32 x 36 x 100.4 cm; 14 kg |
| Capacity | 20 Liters |
| Material | Plastic |
| Special Features | Country of Origin: Egypt – 2 Years Warranty – Fresh’s Hotline for Support: 19059 |
| Item Weight | 14 Kilograms |
Fresh Built-in Gas Hob 90 cm Full Glass Safety S2
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Model Info | 17512 |
| Product Dimensions | 48 x 77 x 25 cm; 7 kg |
| Installation Type | Built-In |
| Part Number | 17512 |
| Heating Elements | 5 |
| Item Weight | 7 Kilograms |
Fresh Chopper – 350 Watts – 1.5 Liters – Blue
Product information
Technical Details
| Brand | Fresh |
|---|---|
| Model Number | 500017231 |
| Color | Blue |
| Product Dimensions | 19 x 20 x 29 cm; 1 kg |
| Power / Wattage | 350 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Material | Stainless Steel |
| Special Features | Country of Origin: Egypt – 1 Year Warranty – Fresh’s Hotline for Support: 19059 |
| Item Weight | 1 Kilograms |
Fresh Chopper 2 Liter 700 Watt CH-700
Product information
Technical Details
| Brand | Fresh |
|---|---|
| Color | black |
| Product Dimensions | 12 x 14 x 35 cm; 1.25 kg |
| Power / Wattage | 700 watts |
| Material | Plastic |
| Special Features | Anti-combustion Motor |
| Item Weight | 1.25 Kilograms |
Fresh Digital Oil-free Pan (Black, AFF1800B, 5.5L, 1800W)
Fresh FMW-28ECB Microwave Oven 28L, Black
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Model Info | FMW-28EC-B |
| Product Dimensions | 4.34 x 5.2 x 3.26 cm; 18 kg |
| Energy Use | 900 Watts |
| Capacity | 28 Liters |
| Installation Type | Countertop |
| Part Number | FMW-28EC-B |
| Special Features | Auto Cook, Defrost, Timer |
| Oven Cooking Mode | Microwave Radiation |
| Color | Silver And Black |
| Wattage | 900 watts |
| Defrost | Defrost |
| Door Hinges | Left |
| Material Type | Metal |
| Inner Material Type | Metal |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 18 Kilograms |
Fresh FMW-28ECB Microwave Oven 28L, Black
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Model Info | FMW-28EC-B |
| Product Dimensions | 4.34 x 5.2 x 3.26 cm; 18 kg |
| Energy Use | 900 Watts |
| Capacity | 28 Liters |
| Installation Type | Countertop |
| Part Number | FMW-28EC-B |
| Special Features | Auto Cook, Defrost, Timer |
| Oven Cooking Mode | Microwave Radiation |
| Color | Silver And Black |
| Wattage | 900 watts |
| Defrost | Defrost |
| Door Hinges | Left |
| Material Type | Metal |
| Inner Material Type | Metal |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 18 Kilograms |
Fresh FMW-28ECGB Microwave Oven 28 L With Grill, Black
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Model Info | FMW-28ECGB |
| Package Dimensions | 65.2 x 46 x 36.6 cm; 16.36 kg |
| Energy Use | 1000 Watts |
| Capacity | 28 Liters |
| Installation Type | Countertop |
| Part Number | FMW-28ECGB |
| Special Features | Defrost, Timer |
| Oven Cooking Mode | microwave grill |
| Color | Black |
| Wattage | 900 watts |
| Defrost | Defrost |
| Door Hinges | Left |
| Inner Material Type | metal |
| Included Components | Grill |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 16.4 Kilograms |
Fresh FW-17VFD Water Dispenser With 2 Taps Hot & Cold – Grey
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Fresh |
|---|---|
| Part number | FW-17VFD |
| Item Weight | 10 Kilograms |
| Product Dimensions | 110 x 29 x 32 cm; 10 kg |
| Item model number | FW-17VFD |
| Color | silver |
| Style | Top Load |
| Power source type | Corded Electric |
| Installation Method | Wall Mounted |
| Item Package Quantity | 1 |
| Special Features | Country of Origin: Egypt – 2 Years Warranty – Fresh’s Hotline for Support: 19059 |
| Batteries Required? | No |