Filter by price
Filter by Brand
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Title: Elegance in Every Detail.. The "Golden Dots" Set by Fathy Mahmoud
2.499,00 EGPOriginal price was: 2.499,00 EGP.1.499,00 EGPCurrent price is: 1.499,00 EGP. -
Sokany HB-8009 Air Fryer with Nonstick Pan for Frying, 5.0 Liters - Black and Grey (International warranty) - 220V supply voltage and 50Hz
4.335,00 EGPOriginal price was: 4.335,00 EGP.2.599,00 EGPCurrent price is: 2.599,00 EGP.
Showing 37–48 of 116 results
Fresh HAFR90CMBC1/BR Stainless Steel Built-in Hob, 5 Gas Burners, 60 x 90 cm – Black and Gold
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Package Dimensions | 90 x 56 x 18 cm; 16.4 kg |
| Special Features | Country of Origin: Egypt – 2 years warranty |
| Burner type | gas |
| Heating Elements | 5 |
| Color | black |
| Fuel type | Gas |
| Included Components | Cooktop unit only |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 16.4 Kilograms |
Fresh microwave 36L black with grill FMW-36KCG-B
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Model Info | FMW-36KCG-B |
| Product Dimensions | 52 x 32 x 44 cm; 8 kg |
| Efficiency | A+ |
| Capacity | 36 Liters |
| Installation Type | Countertop |
| Part Number | B01LSO9MS2 |
| Special Features | Defrost |
| Oven Cooking Mode | Radiant |
| Color | black |
| Wattage | 1000 watts |
| Defrost | Auto Defrost |
| Inner Material Type | Stainless Steel |
| Included Components | Grill |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 8 Kilograms |
Fresh microwave FMW-28MC-BW -28 L Mechanical
Product information
Technical Details
| Brand | Fresh |
|---|---|
| Model Number | FMW-28MC-BW |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 39 x 51 x 30 cm; 16 kg |
| Capacity | 28 Liters |
| Power / Wattage | 900 watts |
| Material | Metal |
| Special Features | Timer |
| Item Weight | 16 Kilograms |
Fresh Microwave FMW-42KC-S 42L Silver
Product information
Technical Details
| Brand Name | Generic |
|---|---|
| Model Info | FMW 42KC S |
| Product Dimensions | 70 x 50 x 80 cm; 50 kg |
| Energy Use | 1100 Watts |
| Capacity | 42 Liters |
| Installation Type | Freestanding |
| Part Number | SB-122 |
| Special Features | Defrost, Timer |
| Oven Cooking Mode | Electric |
| Wattage | 1100 watts |
| Defrost | Defrost |
| Door Hinges | Left |
| Material Type | silver |
| Inner Material Type | Stainless Steel |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 50 Kilograms |
Fresh Plastic Kettle,2200W,1.7L,Black -Epk17051P
Product information
Technical Details
| Brand | Fresh |
|---|---|
| Model Number | 544625 |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 10 x 10 x 10 cm; 1.01 kg |
| Capacity | 1.7 Liters |
| Power / Wattage | 2200 watts |
| Material | blastek |
| Special Features | Boil Dry Protection |
| Item Weight | 1.01 Kilograms |
Fresh Psm-210 Electric Heater, 3 Candles, 2100 Watt – Black
Fresh shabah wall fan 18 inch black/red
Product information
Technical Details
| Package Dimensions | 53.5 x 53.3 x 26.2 cm; 5.67 kg |
|---|---|
| Finish types | Painted |
| Warranty description | 5 years, Fresh’s Hotline for Support: 19059 |
| Batteries required | No |
| Included components | Cord |
Fresh Water Cooler with Black Refrigerator 3 FW-16BRB
Product information
Technical Details
| Brand | Fresh |
|---|---|
| Color | black |
| Product Dimensions | 36.83 x 33.02 x 106.68 cm; 10 kg |
| Capacity | 5.6 Liters |
| Material | Stainless Steel |
| Item Weight | 10 Kilograms |
FRESH WATER DISPENSER 3 SPIGOTS WITH CABIN GREY FW-16VCDH-with Cup Holder
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Fresh |
|---|---|
| Part number | FW16VCDH |
| Item Weight | 17 Kilograms |
| Product Dimensions | 29 x 31 x 95 cm; 17 kg |
| Item model number | FW16VCDH |
| Color | Dark Grey |
| Power source type | Corded Electric |
| Installation Method | Self Adhesive |
| Special Features | Country of Origin: Egypt – 2 Years Warranty – Fresh’s Hotline for Support: 19059 |
| Batteries Required? | No |
Fresh Water Dispenser 3 Taps Black*Gold Cabin/FW-16VCBG
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Fresh |
|---|---|
| Part number | FW-16VCBG |
| Item Weight | 15 Kilograms |
| Product Dimensions | 31 x 36 x 98 cm; 15 kg |
| Item model number | FW-16VCBG |
| Color | Black |
| Style | Modern” or “Contemporary |
| Material | Plastic |
| Power source type | Corded Electric |
| Installation Method | Freestanding |
| Batteries Required? | No |