Filter by price
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Title: Elegance in Every Detail.. The "Golden Dots" Set by Fathy Mahmoud
2.499,00 EGPOriginal price was: 2.499,00 EGP.1.499,00 EGPCurrent price is: 1.499,00 EGP. -
Sokany HB-8009 Air Fryer with Nonstick Pan for Frying, 5.0 Liters - Black and Grey (International warranty) - 220V supply voltage and 50Hz
4.335,00 EGPOriginal price was: 4.335,00 EGP.2.599,00 EGPCurrent price is: 2.599,00 EGP.
Showing 25–36 of 62 results
Braun Chopper, Quadblade 2 Speeds 500 Watts MultiPractic, 500ml Bowl Capacity with extra Chopper, CH301-CH3011 BK – Black
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | CH 3013 BK |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 13.5 x 27.5 x 29 cm; 1.4 kg |
| Power / Wattage | 500 watts |
| Voltage | 2.3E+2 Volts |
| Material | Stainless Steel |
| Special Features | ice_crushing |
| Item Weight | 1.4 Kilograms |
Braun CitrusQuick 5 CJ 5050, Direct Citrus Juicer, Drip-Proof Spout, Automatic Start/Stop, Easy to Clean, Direct Service System, with Protective Cover, 60 W, Black
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | CJ5050BK |
| Color | blackone |
| Package Dimensions | 30.1 x 17.1 x 16.8 cm; 1.6 kg |
| Power / Wattage | 60 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Easy to Clean |
| Item Weight | 1.6 Kilograms |
Braun CitrusQuick 5 CJ 5050, Direct Citrus Juicer, Drip-Proof Spout, Automatic Start/Stop, Easy to Clean, Direct Service System, with Protective Cover, 60 W, Black
2.699,00 EGPProduct information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | CJ5050BK |
| Color | blackone |
| Package Dimensions | 30.1 x 17.1 x 16.8 cm; 1.6 kg |
| Power / Wattage | 60 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Easy to Clean |
| Item Weight | 1.6 Kilogram |
Braun CJ3050 TributeCollection Citrus Juicer, 60 Watts, Direct serve into Glass, Anti-Drip Spout, White
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | CJ 3050 |
| Color | multi |
| Product Dimensions | 12.95 x 22.86 x 14.48 cm; 1.5 kg |
| Capacity | 1 Liters |
| Volume Capacity | 350 Milliliters |
| Power / Wattage | 60 watts |
| Voltage | 2.2E+2 Volts |
| Material | Plastic |
| Auto Shutoff | No |
| Special Features | Portable |
| Item Weight | 1.5 Kilograms |
Braun Electric Shaver Black – MGK3410
Braun Epilator Silk-épil 7, Hair Removal Device, Women Shaver & Trimmer, Wet and Dry, Wide Head, Includes Shaver Head and Trimmer Comb, SE7-041, Silver
| Brand Name | Braun |
| Color | Grey/Silver |
| Power Source | Battery Powered |
| Item Weight | 346 Grams |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Voltage | 3.7 Volts |
| Included Components | Brush |
| Model Name | Silk-épil 7 |
| Number of Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Recommended Uses For Product | Hair Remover, Hair Removal |
Braun expert Pro 3 Epilator Multi Color – PL3011
Braun Food Processor 8 in 1 System, 750 Watts, 2.1 L Bowl Capacity, 1.8 L Blender Capacity, 2 Speed Button and Pulse, Chop, Slice, Grate, Whisk & Puree – FP 0132 White
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | FB 0132 WH |
| Color | White |
| Product Dimensions | 46 x 40.5 x 37.5 cm; 3.94 kg |
| Power / Wattage | 750 watts |
| Voltage | 220 Volts (DC) |
| Material | Mixed |
| Auto Shutoff | No |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Adjustable Speed Control, Safety Lock |
| Item Weight | 3.94 Kilograms |
Braun GS5011PU Steamer
Braun MultiMix 1 Hand Mixer for Whipping and Dough Kneading, FastMix Technology, 4 Speeds + Turbo, 450 Watts, Stainless Steel Beaters HM 1100 – White
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | HM 1100 |
| Color | White |
| Package Dimensions | 32 x 22.7 x 12.4 cm; 1.37 kg |
| Power / Wattage | 450 watts |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Speeds | 4 |
| Special Features | FastMIX TECHNOLOGY, 4 SPEEDS + TURBO, EasyCLICK |
| Item Weight | 1.37 Kilograms |
Braun Multiquick 3 Citrus Juicer – MPZ9
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Braun |
|---|---|
| Part number | MPZ 9 |
| Item Weight | 864 g |
| Product Dimensions | 35.56 x 25.4 x 30.48 cm; 864 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | MPZ 9 |
| Color | White |
| Finish | Polished |
| Power source type | Corded Electric |
| Volume | 1 Liters |
| Voltage | 230 Volts |
| Wattage | 20 watts |
| Item Package Quantity | 1 |
| Number Of Pieces | 1 |
| Noise Level | 44 Decibels |
| Special Features | Pulp Control |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |