Filter by price
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Title: Elegance in Every Detail.. The "Golden Dots" Set by Fathy Mahmoud
2.499,00 EGPOriginal price was: 2.499,00 EGP.1.499,00 EGPCurrent price is: 1.499,00 EGP. -
Sokany HB-8009 Air Fryer with Nonstick Pan for Frying, 5.0 Liters - Black and Grey (International warranty) - 220V supply voltage and 50Hz
4.335,00 EGPOriginal price was: 4.335,00 EGP.2.599,00 EGPCurrent price is: 2.599,00 EGP.
Showing 37–48 of 187 results
Fresh Extra Aluminum Horizontal Deep Freezer, White, 145 Liters, FDF-190
Fresh Extra Stainless Steel Horizontal Deep Freezer, 165 Liters, FDF-220
Fresh Extra Stainless Steel Horizontal Deep Freezer, 255 Liters, FDF-330
Fresh Fan Box Circular 14 Inch
Product information
Technical Details
| Brand | Fresh |
|---|---|
| Model Number | Fan Box Circular 14 Inch |
| Color | Grey |
| Product Dimensions | 38 x 48 x 58 cm; 3 kg |
| Power / Wattage | 8 watts |
| Voltage | 220 |
| Number of Speeds | 3 |
| Special Features | Country of Origin: Egypt – 5 years Warranty – Fresh’s Hotline for Support: 19059 |
| Item Weight | 3 Kilograms |
Fresh Fan Box Magic 14 Inch
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Fresh |
|---|---|
| Part number | 6221103010497 |
| Item Weight | 4.11 Kilograms |
| Package Dimensions | 56 x 46.1 x 19.5 cm; 4.11 kg |
| Item model number | 6221103010497 |
| Size | 14 inch |
| Color | white |
| Style | Modern |
| Finish | Matte |
| Power source type | Corded Electric |
| Wattage | 100 |
| Installation Method | portable |
| Item Package Quantity | 1 |
| Noise Level | 52 Decibels |
| Speed | 3 RPM |
| Plug Profile | Tabletop Mount |
| Special Features | Country of Origin: Egypt – 5 years Warranty – Fresh’s Hotline for Support: 19059 |
| Included components | Cord |
| Batteries Required? | No |
Fresh FMW-28ECB Microwave Oven 28L, Black
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Model Info | FMW-28EC-B |
| Product Dimensions | 4.34 x 5.2 x 3.26 cm; 18 kg |
| Energy Use | 900 Watts |
| Capacity | 28 Liters |
| Installation Type | Countertop |
| Part Number | FMW-28EC-B |
| Special Features | Auto Cook, Defrost, Timer |
| Oven Cooking Mode | Microwave Radiation |
| Color | Silver And Black |
| Wattage | 900 watts |
| Defrost | Defrost |
| Door Hinges | Left |
| Material Type | Metal |
| Inner Material Type | Metal |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 18 Kilograms |
Fresh FMW-28ECB Microwave Oven 28L, Black
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Model Info | FMW-28EC-B |
| Product Dimensions | 4.34 x 5.2 x 3.26 cm; 18 kg |
| Energy Use | 900 Watts |
| Capacity | 28 Liters |
| Installation Type | Countertop |
| Part Number | FMW-28EC-B |
| Special Features | Auto Cook, Defrost, Timer |
| Oven Cooking Mode | Microwave Radiation |
| Color | Silver And Black |
| Wattage | 900 watts |
| Defrost | Defrost |
| Door Hinges | Left |
| Material Type | Metal |
| Inner Material Type | Metal |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 18 Kilograms |
Fresh FMW-28ECGB Microwave Oven 28 L With Grill, Black
Product information
Technical Details
| Brand Name | Fresh |
|---|---|
| Model Info | FMW-28ECGB |
| Package Dimensions | 65.2 x 46 x 36.6 cm; 16.36 kg |
| Energy Use | 1000 Watts |
| Capacity | 28 Liters |
| Installation Type | Countertop |
| Part Number | FMW-28ECGB |
| Special Features | Defrost, Timer |
| Oven Cooking Mode | microwave grill |
| Color | Black |
| Wattage | 900 watts |
| Defrost | Defrost |
| Door Hinges | Left |
| Inner Material Type | metal |
| Included Components | Grill |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 16.4 Kilograms |
Fresh fr-48ecco electric oven, 48 liters with grill, lamp and fan
Product information
Technical Details
| Brand | Fresh |
|---|---|
| Model Number | FR-48Ecco |
| Color | multi |
| Package Dimensions | 58.8 x 48.4 x 42.2 cm; 8 kg |
| Capacity | 48 Liters |
| Power / Wattage | 2200 watts |
| Special Features | Temperature Control |
| Item Weight | 8 Kilograms |
Fresh FW-17VFD Water Dispenser With 2 Taps Hot & Cold – Grey
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Fresh |
|---|---|
| Part number | FW-17VFD |
| Item Weight | 10 Kilograms |
| Product Dimensions | 110 x 29 x 32 cm; 10 kg |
| Item model number | FW-17VFD |
| Color | silver |
| Style | Top Load |
| Power source type | Corded Electric |
| Installation Method | Wall Mounted |
| Item Package Quantity | 1 |
| Special Features | Country of Origin: Egypt – 2 Years Warranty – Fresh’s Hotline for Support: 19059 |
| Batteries Required? | No |