Filter by price
Filter by Brand
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Title: Elegance in Every Detail.. The "Golden Dots" Set by Fathy Mahmoud
2.499,00 EGPOriginal price was: 2.499,00 EGP.1.499,00 EGPCurrent price is: 1.499,00 EGP. -
Sokany HB-8009 Air Fryer with Nonstick Pan for Frying, 5.0 Liters - Black and Grey (International warranty) - 220V supply voltage and 50Hz
4.335,00 EGPOriginal price was: 4.335,00 EGP.2.599,00 EGPCurrent price is: 2.599,00 EGP.
Showing 13–24 of 45 results
Black & Decker 1300W 10-in-1 Electric Steam Mop with 10 attachments White FSMH13E10-B5
| Special Features | Portable |
|---|---|
| Wattage | 1300 watts |
| Form Factor | Upright |
| Power Source | Corded |
| Voltage | 240 Volts |
Black & Decker 14.4V 28.8Wh 2 in 1 Cordless Stick Vacuum, SVA420B-B5
Black & Decker 1400W 3-in-1 4 Slice Sandwich & Waffle Maker with 180 Degree, TS4130-B5
Product information
Technical Details
| Brand | BLACK+DECKER |
|---|---|
| Model Number | TS4130 |
| Color | black |
| Product Dimensions | 34 x 42 x 20 cm; 4 kg |
| Power / Wattage | 1400 watts |
| Voltage | 240 |
| Material | Stainless Steel |
| Special Features | Non Stick Coating |
| Item Weight | 4 Kilograms |
Black & Decker 1500W Handheld Handy Garment Steamer, Purple – HST1500-B5
Product information
Technical Details
| Brand | BLACK+DECKER |
|---|---|
| Model Number | HST1500 |
| Color | Metallic Purple |
| Product Dimensions | 12.2 x 42.6 x 13.4 cm; 800 g |
| Capacity | 260 Milliliters |
| Power / Wattage | 1500 watts |
| Voltage | 240 |
| Auto Shutoff | Yes |
| Item Weight | 800 g |
Black & Decker 18V 2-in-1 Cordless Floor and Hand Vacuum Cleaner, Grey – SVB520JW-QW
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Black+Decker |
|---|---|
| Part number | SVB520JW-QW |
| Item Weight | 3.2 Kilograms |
| Product Dimensions | 58.5 x 29.5 x 14.3 cm; 3.2 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SVB520JW-QW |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Finish | Matte or textured |
| Power source type | Battery Powered |
| Volume | 0.5 Liters |
| Voltage | 18 Volts |
| Wattage | 36 Watt-hours |
| Item Package Quantity | 1 |
| Number Of Pieces | 4 |
| Noise Level | 78 Decibels |
| Number of Handles | 1 |
| Special Features | Bagless, Lightweight, Portable |
| Included components | User Manual, Vacuum Cleaner |
| Batteries Included? | Yes |
| Batteries Required? | No |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| tech_spec_battery_description_toys | Lithium-Ion |
| Battery life | 40 minutes |
Black & Decker 2000W Digital Garment Steamer, White/Gold – Gstd2050-B5
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Black & Decker |
|---|---|
| Part number | GSTD2050 |
| Item Weight | 7.4 Kilograms |
| Product Dimensions | 52.4 x 41.9 x 63.6 cm; 7.4 kg |
| Item model number | GSTD2050-B5 |
| Color | White/Gold |
| Style | Modern |
| Voltage | 240 |
| Wattage | 2000 watts |
| Item Package Quantity | 1 |
| Number Of Pieces | 1 |
| Batteries Required? | No |
Black & Decker 2200W Steam Iron, Non-Stick Soleplate Multicolor
Black & Decker 2400W Steam Iron with Auto Shutoff and Ceramic Soleplate Magenta X2400-B5
Black & Decker 3 In 1 Interchangeable 780W TS2130-B5, Grill & Waffle& Sandwich Maker Silver/Black –
| Special Features | Non Stick Coating |
| Color | Black |
| Material | Durable Non-Stick Coated Plates with Heat-Resistant Plastic Housing |
| Brand Name | BLACK+DECKER |
| Item Dimensions D x W x H | 25D x 15W x 15H centimeters |
| Wattage | 780 watts |
| Item Weight | 2 Kilograms |
| Included Components | Grill, waffle plate, sandwich plate |
| Style | Modern |
| Number of settings | 3 |
Black & Decker 600W Glass Blender with with Grinder and Mincer Chopper – White and Black [BX600G-B5]
Product information
Technical Details
| Brand | BLACK+DECKER |
|---|---|
| Model Number | BX600G-B5 |
| Color | multi |
| Product Dimensions | 20.4 x 35.4 x 29 cm; 4.2 kg |
| Capacity | 1.5 Liters |
| Power / Wattage | 600 watts |
| Voltage | 230 |
| Material | Glass |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Portable |
| Item Weight | 4.2 Kilograms |
Black & Decker 750W 34 Functions 5 In 1 Food Processor With Chopper, Blender, Grinder, Citrus Juicer & Dough Maker, Black – Fx775-B5, Mixed Material
Product information
Technical Details
| Brand | BLACK+DECKER |
|---|---|
| Model Number | FX775-B5 |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 62 x 37.2 x 26 cm; 3.34 kg |
| Power / Wattage | 750 watts |
| Voltage | 240 |
| Material | Mixed |
| Special Features | Safety Lock |
| Item Weight | 3.34 Kilograms |
Black & Decker Air Fryer, AF575-B5 – 220V supply voltage and 50Hz
Product information
Technical Details
| Brand | BLACK+DECKER |
|---|---|
| Model Number | AF575-B5 |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 37 x 37 x 41.6 cm; 5.3 kg |
| Capacity | 8 Liters |
| Power / Wattage | 1800 watts |
| Voltage | 220 Volts |
| Material | Aluminum |
| Special Features | Temperature Control |
| Item Weight | 5.3 Kilograms |