Filter by price
Filter by Brand
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Kenwood Air Fryer , 8 Liter , 1700 Watt Black - GHF40BK
14.000,00 EGPOriginal price was: 14.000,00 EGP.9.999,00 EGPCurrent price is: 9.999,00 EGP. -
"Prestige" 12-Piece Collection by Fathi Mahmoud
1.099,00 EGPOriginal price was: 1.099,00 EGP.599,00 EGPCurrent price is: 599,00 EGP.
Showing 13–24 of 66 results
Braun Epilator Silk-épil 7, Hair Removal Device, Women Shaver & Trimmer, Wet and Dry, Wide Head, Includes Shaver Head and Trimmer Comb, SE7-041, Silver
| Brand Name | Braun |
| Color | Grey/Silver |
| Power Source | Battery Powered |
| Item Weight | 346 Grams |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Voltage | 3.7 Volts |
| Included Components | Brush |
| Model Name | Silk-épil 7 |
| Number of Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Recommended Uses For Product | Hair Remover, Hair Removal |
Braun Epilator White – FS1000
Braun expert Pro 3 Epilator Multi Color – PL3011
Braun Food Processor 8 in 1 System, 750 Watts, 2.1 L Bowl Capacity, 1.8 L Blender Capacity, 2 Speed Button and Pulse, Chop, Slice, Grate, Whisk & Puree – FP 0132 White
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | FB 0132 WH |
| Color | White |
| Product Dimensions | 46 x 40.5 x 37.5 cm; 3.94 kg |
| Power / Wattage | 750 watts |
| Voltage | 220 Volts (DC) |
| Material | Mixed |
| Auto Shutoff | No |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Adjustable Speed Control, Safety Lock |
| Item Weight | 3.94 Kilograms |
Braun Fp 3131, Food Processor White , 800 Watts. Blender 1.2 L, Food Prep Bowl 2.1 L, 2 Speed Button And Pulse – International warranty
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | FP 3131 |
| Color | White |
| Product Dimensions | 19 x 23 x 38 cm; 3 kg |
| Capacity | 2.1 Liters |
| Power / Wattage | 800 watts |
| Voltage | 220 Volts (DC) |
| Material | Stainless Steel |
| Auto Shutoff | No |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Safety Lock |
| Item Weight | 3 Kilograms |
Braun FP 3235 SI PurEase 12 in 1 Food processor, 800W, 2.1L Bowl, Metal Design, Black
| Brand Name | Braun |
| Special Features | Safety Lock |
| Item Dimensions D x W x H | 34D x 53W x 38H centimeters |
| Color | Silver / Black |
| Wattage | 800 watts |
| Bowl Capacity | 2.1 Liters |
| Material | Metal |
| Recommended Uses For Product | Knead |
| Item Weight | 8.2 Kilograms |
| Product Care Instructions | Hand Was |
Braun FreeStyle 3 Steam Iron with 3D FreeGlide Technology, Super Ceramic Sole, Auto Shut-Off, 270ml Tank, 2400W FI 3144, Blue
Braun GS5011PU Steamer
Braun Multiquick 3 Citrus Juicer – MPZ9
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Braun |
|---|---|
| Part number | MPZ 9 |
| Item Weight | 864 g |
| Product Dimensions | 35.56 x 25.4 x 30.48 cm; 864 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | MPZ 9 |
| Color | White |
| Finish | Polished |
| Power source type | Corded Electric |
| Volume | 1 Liters |
| Voltage | 230 Volts |
| Wattage | 20 watts |
| Item Package Quantity | 1 |
| Number Of Pieces | 1 |
| Noise Level | 44 Decibels |
| Special Features | Pulp Control |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
Braun MultiQuick 3 IdentityCollection Spin Juicer 800 Watts – International Warranty – J300 Black
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | J300 |
| Color | black |
| Product Dimensions | 21 x 42 x 30 cm; 4.71 kg |
| Capacity | 1.25 Liters |
| Power / Wattage | 800 watts |
| Voltage | 220 |
| Material | Plastic |
| Auto Shutoff | No |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Powerful Motor |
| Item Weight | 4.71 Kilograms |
Braun MultiQuick 5 Hand Blender 1000W with Beaker, 500ml Chopper, Whisk, PowerBell VPlus, 21 Speeds, SplashControl for Chopping, Masala Grinding, Chutney, Puree, Smoothie, Soup, Shake MQ50236M
Braun MultiQuick 5 Hand Blender, 1000W, 21 speeds, PowerBell Technology, Splash Control, One Hand Speed Wheel, Ergonomic Shape- MQ 5200
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | MQ 5200 |
| Color | white/grey |
| Product Dimensions | 19 x 10.1 x 26 cm; 1.13 kg |
| Capacity | 100 Grams |
| Power / Wattage | 1000 watts |
| Material | Plastic |
| Number of Speeds | 21 |
| Special Features | Portable |
| Item Weight | 1.13 Kilograms |