Filter by price
Filter by Brand
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Title: Elegance in Every Detail.. The "Golden Dots" Set by Fathy Mahmoud
2.499,00 EGPOriginal price was: 2.499,00 EGP.1.499,00 EGPCurrent price is: 1.499,00 EGP. -
Sokany HB-8009 Air Fryer with Nonstick Pan for Frying, 5.0 Liters - Black and Grey (International warranty) - 220V supply voltage and 50Hz
4.335,00 EGPOriginal price was: 4.335,00 EGP.2.599,00 EGPCurrent price is: 2.599,00 EGP.
Showing 61–66 of 66 results
Braun TexStyle 1 Lightest Steam Iron with Turbo Mode 2000 Watts, Super Ceramic, Auto-Off, Pink/Black – International Warranty – Si1070
Product information
Technical Details
| Brand | BRAUN |
|---|---|
| Model Number | SI 1070 |
| Color | multi |
| Product Dimensions | 28 x 12 x 18 cm; 1 kg |
| Capacity | 220 Milliliters |
| Power / Wattage | 2000 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Auto Shutoff | Yes |
| Special Features | Auto Shutoff |
| Item Weight | 1 Kilograms |
Braun TributeCollection Citrus Juicer, 60 Watts, Direct serve into Glass, Anti-Drip Spout, 100 Years Limited Edition – – CJ3050 Black
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | CJ 3050 |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 13.34 x 0.79 x 4.22 cm; 1.6 kg |
| Capacity | 1 Liters |
| Power / Wattage | 60 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Material | Plastic |
| Auto Shutoff | Yes |
| Special Features | Portable |
| Item Weight | 1.6 Kilograms |
Braun WK300 MultiQuick 3 Kettle, 2280 Watts, 1.7 Liters – Black – International Warranty
Braun WK500 Multiquick 5 Kettle 3000 Watts, Black – International Warranty
Product information
Technical Details
| Brand | Braun |
|---|---|
| Model Number | 533631 |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 25.4 x 25.4 x 30.48 cm; 1.2 kg |
| Capacity | 1.7 Liters |
| Volume Capacity | 1.7 Liters |
| Power / Wattage | 3000 watts |
| Voltage | 220 Volts |
| Material | Plastic |
| Special Features | Cordless |
| Item Weight | 1.2 Kilograms |
Kenwood hdp109w hand blender with chopper – 700 watt – white, metal
| Brand Name | Kenwood |
| Color | White/Silver/Clear |
| Special Features | Portable |
| Capacity | 0.5 Liters |
| Item Dimensions D x W x H | 16D x 23W x 32H centimeters |
| Material | Metal |
| Included Components | graduated glass (0.5 l), workable stainless steel wire whisk, mini chopper (0.5 l) |
| Style | Modern |
| Recommended Uses For Product | Blending |
| Power Source | Corded Electric |