Filter by price
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Title: Elegance in Every Detail.. The "Golden Dots" Set by Fathy Mahmoud
2.499,00 EGPOriginal price was: 2.499,00 EGP.1.499,00 EGPCurrent price is: 1.499,00 EGP. -
Sokany HB-8009 Air Fryer with Nonstick Pan for Frying, 5.0 Liters - Black and Grey (International warranty) - 220V supply voltage and 50Hz
4.335,00 EGPOriginal price was: 4.335,00 EGP.2.599,00 EGPCurrent price is: 2.599,00 EGP.
Showing 25–36 of 66 results
KENWOOD – 800W Glass Mixer with Grinder -BLP44.270SS
Product information
Technical Details
| Manufacturer | KENWOOD |
|---|---|
| Part number | BLP44.270SS |
| Item Weight | 4.83 Kilograms |
| Package Dimensions | 56 x 33 x 21.5 cm; 4.83 kg |
| Item model number | BLP44.270SS |
| Color | Silver |
| Style | Modern |
| Material | Glass |
| Power source type | Corded Electric |
| Voltage | 220 Volts |
| Wattage | 800 watts |
| Number Of Pieces | 3 |
| Special Features | Portable |
| Included components | Juice Container |
| Batteries Required? | No |
Kenwood – Food Processor – 750W – FDP03.C0WH
Kenwood – food processor fdm71.690ss – silver
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | FDM71.690SS |
| Color | multi |
| Product Dimensions | 30 x 45 x 30 cm; 7 kg |
| Capacity | 3 Liters |
| Power / Wattage | 1000 watts |
| Material | Metal |
| Auto Shutoff | No |
| Number of Speeds | 7 |
| Noise Level | 1 Sones |
| Special Features | NO, Safety Lock |
| Item Weight | 7 Kilograms |
KENWOOD 16 In-1 Electric Pressure Cooker 8L 1300W Multifunctional Programmable Multicooker With Safety Feature, 16 Smart Cook Programs, PCM95.000BK Black
| Brand Name | Kenwood |
| Capacity | 8 Liters |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Finish Type | Matte |
| Item Dimensions D x W x H | 37D x 37W x 37H centimeters |
| Special Features | Keep Warm Setting |
| Wattage | 1.3E+3 |
| Control Method | Touch |
| Operation Mode | Automatic and Manual |
Kenwood 2000 Watt – STP40.000WP- Steam Iron
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | STP40.000WP |
| Color | multi |
| Product Dimensions | 20 x 12 x 12 cm; 1.1 kg |
| Power / Wattage | 2E+3 |
| Material | Plastic |
| Special Features | Self Cleaning |
| Item Weight | 1.1 Kilograms |
Kenwood 2000W VBP7 Vacuum Cleaner – Red Flask
Technical Details
| Manufacturer | Kenwood |
|---|---|
| Part number | VBP70.000BR |
| Item Weight | 5 Kilograms |
| Product Dimensions | 30 x 30 x 40 cm; 5 kg |
| Item model number | VBP70.000BR |
| Color | Red |
| Style | Modern |
| Material | Plastic |
| Power source type | Corded Electric |
| Voltage | 240 Volts |
| Wattage | 2000 watts |
| Number Of Pieces | 1 |
| Noise Level | 80 Decibels |
| Number of Handles | 2 |
| Special Features | Bag, Compact, Lightweight, Wheels |
| Included components | Broom |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
KENWOOD 25L Microwave Oven with Grill, Digital Display, 5 Power Levels, Defrost Function, Stainless Steel, Auto Menu, 95 Minutes Timer, Clock Function 800W MWM25.000BK Black/Silver
Kenwood 30l microwave oven with grill, digital display, 5 power levels, defrost function, auto menu, 95 minutes timer, clock function 1000w mwm30.000bk black/silver
Product information
Technical Details
| Brand Name | Kenwood |
|---|---|
| Model Info | MWM30.000BK |
| Product Dimensions | 30 x 42 x 40 cm; 18.5 kg |
| Efficiency | B |
| Energy Use | 1000 Watts |
| Capacity | 30 Liters |
| Installation Type | Countertop |
| Part Number | MWM30 |
| Special Features | Defrost, Timer |
| Oven Cooking Mode | microwave grill |
| Color | Black |
| Voltage | 220 Volts |
| Wattage | 1000 watts |
| Defrost | Defrost |
| Door Hinges | Left |
| Material Type | Stainless Steel |
| Inner Material Type | Stainless Steel |
| Included Components | Turtable and grill attachments |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 18.5 Kilograms |