Filter by price
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Kenwood Air Fryer , 8 Liter , 1700 Watt Black - GHF40BK
14.000,00 EGPOriginal price was: 14.000,00 EGP.9.999,00 EGPCurrent price is: 9.999,00 EGP. -
"Prestige" 12-Piece Collection by Fathi Mahmoud
1.099,00 EGPOriginal price was: 1.099,00 EGP.599,00 EGPCurrent price is: 599,00 EGP.
Showing 37–48 of 65 results
Kenwood JE280 Plastic Citrus Juicer, 40 Watt – White
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | JE280A |
| Color | Multi |
| Product Dimensions | 15.24 x 20.32 x 15.24 cm; 907.18 g |
| Capacity | 1 Liters |
| Power / Wattage | 40 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Material | Plastic |
| Auto Shutoff | Yes |
| Number of Speeds | 1 |
| Energy Efficiency Class | A |
| Runtime | 0 minute |
| Special Features | Portable |
| Item Weight | 907 g |
Kenwood JEM02.A0BK Centrifugal Juicer 800W Silver/Black
Kenwood Juice Extractor – JE290, White
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | JE 290 |
| Color | Multi |
| Product Dimensions | 15 x 12 x 19 cm; 962 g |
| Capacity | 1 Liters |
| Power / Wattage | 40 watts |
| Voltage | 230 Volts |
| Material | Plastic |
| Auto Shutoff | No |
| Number of Speeds | 1 |
| Special Features | Portable |
| Item Weight | 962 g |
Kenwood Juicer 700W Stainless Steel Juice Extractor with 75mm Wide Feed Tube, 2 Speed, Transparent Juice Jug, Pulp Container, Anti Drip for Home, Office, Restaurant &Cafeteria JEM50.000BS Silver/Black
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | JEM50.000BS |
| Color | Silver |
| Product Dimensions | 38 x 23 x 42 cm; 2 kg |
| Capacity | 1 Liters |
| Power / Wattage | 700 watts |
| Voltage | 220 |
| Material | Stainless Steel |
| Auto Shutoff | No |
| Noise Level | 3 Decibels |
| Special Features | Powerful Motor |
| Item Weight | 2 Kilograms |
KENWOOD Juicer 700W Stainless Steel Juice Extractor with 75mm Wide Feed Tube, 2 Speed, Transparent Juice Jug, Pulp Container, Anti Drip for Home, Office, Restaurant &Cafeteria JEM51.000GS Grey/Silver
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | JEM51.000GS |
| Color | Grey/Silver |
| Package Dimensions | 42.2 x 38.7 x 23.5 cm; 2 kg |
| Capacity | 1.5 Liters |
| Power / Wattage | 700 watts |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Portable |
| Item Weight | 2 Kilograms |
Kenwood KHH01.000SI Homebake Kitchen Chef Stand Mixer
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | khh01-000si |
| Color | grey |
| Product Dimensions | 40 x 30 x 40 cm; 6 kg |
| Capacity | 5 Liters |
| Power / Wattage | 1.4E+3 |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Speeds | 6- 1400 w |
| Item Weight | 6 Kilograms |
Kenwood kvl4110s chef xl 1200 w 6.7 liters – silver – international warranty
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Color | Silver |
| Product Dimensions | 34 x 22 x 28 cm; 4.8 kg |
| Capacity | 6.7 Liters |
| Power / Wattage | 1200 watts |
| Material | Aluminum |
| Number of Speeds | 8 |
| Special Features | Removable Bowl |
| Item Weight | 4.8 Kilograms |
Kenwood KVL4230S Kitchen Machine 1200 W 6.7 liters Blender – Meat Grinder
مع
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | KVL4230S |
| Color | Silver |
| Package Dimensions | 76.8 x 50.7 x 41.2 cm; 18.4 kg |
| Capacity | 6.7 Liters |
| Power / Wattage | 1200 watts |
| Voltage | 220 Volts |
| Material | Aluminum |
| Number of Speeds | 8 |
| Special Features | Heavy Duty, Low Noise, Overheat Protection, Removable Bowl, Turbo Boost |
| Item Weight | 18.4 Kilograms |
KENWOOD Meat Grinder 1500W Powerful Meat Mincer with Kibbeh Maker, Sausage Maker, Feed Tube Pusher, 3 Stainless Steel Screens for Fine, Medium & Coarse Results MG470 White
| Color | White |
| Brand Name | Kenwood |
| Material | Metal |
| Style | commercial-grade” or “high-performance |
| Item Weight | 174 Grams |
| Wattage | 1500 watts |
| Capacity | 2 Kilograms |
| Recommended Uses For Product | meat processing, sausage making, kebbe making |
| Specific Uses For Product | Grinding |
| Manufacturer | Kenwood |
Kenwood Metal Wrap Stylish Premium Design 2 Slice Toaster TCM01.AOBK
| Brand Name | Kenwood |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Item Dimensions D x W x H | 16D x 30W x 19H centimeters |
| Specific Uses For Product | Bread, Grilled Cheese Sandwich |
| Wattage | 900 watts |
| Slot Count | 2 |
| Special Features | Cancel Function |
| Style | modern/sleek/traditional |
| Item Weight | 1.81 Kilograms |
Kenwood Microwave with Grill , 42 Liter 1000 Watt , Black – MWM42BK
Kenwood Multipro Express Food Processor, 3.0 Litre ,1000 Watts , FDP65.880SI , Silver
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | FDP65.880SI |
| Color | Silver |
| Product Dimensions | 49.2 x 30.5 x 48 cm; 9.2 kg |
| Power / Wattage | 1000 watts |
| Voltage | 220 Volts |
| Material | Stainless Steel |
| Auto Shutoff | No |
| Number of Speeds | 3 |
| Special Features | Blender Attachment |
| Item Weight | 9.2 Kilograms |