Filter by price
Top Rated
-
Toshiba TW-BJ90S2E(SK) Front Load Washing Machine , 8 kg , Silver
Rated 5.00 out of 519.799,00 EGPOriginal price was: 19.799,00 EGP.17.499,00 EGPCurrent price is: 17.499,00 EGP. -
Kenwood Air Fryer , 8 Liter , 1700 Watt Black - GHF40BK
14.000,00 EGPOriginal price was: 14.000,00 EGP.9.999,00 EGPCurrent price is: 9.999,00 EGP. -
"Prestige" 12-Piece Collection by Fathi Mahmoud
1.099,00 EGPOriginal price was: 1.099,00 EGP.599,00 EGPCurrent price is: 599,00 EGP.
Showing 49–60 of 65 results
Kenwood multipro expresstm food processor, 1000 watt, multicolor – fdp65.750wh
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | FDP65.750WH |
| Color | multi |
| Product Dimensions | 49.2 x 30.5 x 43 cm; 8 kg |
| Power / Wattage | 1000 watts |
| Material | wood |
| Special Features | Safety Lock |
| Item Weight | 8 Kilograms |
Kenwood Non-Stick Teflon Soleplate Steam Iron with Vertical Steam 2000W, Purple – STP46.000WP
KENWOOD OWZJM10.000SS Metallic Kettle (2200W, 1.7L, Silver) – International warranty
About this item
- KENWOOD OWZJM10.000SS Metallic Kettle (2200W, 1.7L, Silver) – International warranty
Kenwood Prospario Plus KHC29.A0SI Stand Blender, Compact 4.3 Liter, 3 Pot, 1000 Watt – Silver I
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | 0W20010012 |
| Color | Silver |
| Product Dimensions | 12.32 x 9.57 x 11.5 cm; 5 kg |
| Capacity | 4.3 Liters |
| Power / Wattage | 1000 watts |
| Voltage | 220 Volts |
| Material | Metal, Plastic |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Removable Bowl |
| Item Weight | 5 Kilograms |
Kenwood rice cooker with steamer, large 2.8l capacity, rcm71.000ss. –
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood | ||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Model Number | RCM71.SS | ||||||||||||||||||||
| Color | Silver | ||||||||||||||||||||
| Product Dimensions | 30 x 28 x 24 cm; 4.07 kg | ||||||||||||||||||||
| Capacity | 2.8 Liters | ||||||||||||||||||||
| Power / Wattage | 1000 watts | ||||||||||||||||||||
| Voltage | 220 Volts | ||||||||||||||||||||
| Material | Stainless Steel | ||||||||||||||||||||
| Special Features | Corrosion Resistance, Non-Stick | ||||||||||||||||||||
| Item Weight | 4.07 Kilograms
Product informationTechnical Details
|
Kenwood Sandwich Maker 3 * 1 Waffle SMM02 Black
About this item
- 3 sets of removable multi-function plates Sandwich Maker, Grill, Waffle Maker
- Plates are coated with a nonstick coating for easy cooking and cleaning
- With power and ready indicator lights, easy to remove dishes and a ratchet lock where the snack maker is simple and safe to use.
- Open flat plate with 2 attached oil distillation trays
Kenwood sandwich maker 3 in 1, steel/black, smm01.aobk
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | SMM01.AOBK |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 24 x 24 x 7 cm; 2 kg |
| Power / Wattage | 750 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Material | Alloy Steel |
| Special Features | Non Stick Coating, Temperature Control |
| Item Weight | 2 Kilograms |
Kenwood smp94 sandwich maker, 2 in 1 – white
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | SMP94 |
| Color | White |
| Product Dimensions | 40 x 31 x 15 cm; 2.5 kg |
| Power / Wattage | 1.3E+3 |
| Material | wood |
| Special Features | Non Stick Coating |
| Item Weight | 2.5 Kilograms |
KENWOOD Stainless Steel Chopper 500W Electric Food Chopper with 1.2L SS Bowl (600ml working capacity), Dripper Pro, Quad Blade, Storage Lid, Dual Speed, Spatula, Ice Crush Function CHP62.700SI Silver
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | CHP62.700SI |
| Color | tan |
| Package Dimensions | 47 x 22.5 x 19 cm; 1 kg |
| Power / Wattage | 500 watts |
| Voltage | 220 Volts |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Speeds | 2 |
| Special Features | Ice Crushing |
| Item Weight | 1 Kilograms |
Kenwood Stainless Steel Cordless Kettle, 2200W, 1.7L Capacity – ZJM01.AOBK
About this item
- Seamless functionality
- Packed with features
- Unparalleled performance
- Designed to perfection
Kenwood Steam Iron 2200 Watts, 300ml Large Capacity, Ceramic Sole Plate – STP60.000WB
Product information
Technical Details
| Brand | Kenwood |
|---|---|
| Model Number | STP60.000WB |
| Color | multi |
| Product Dimensions | 20 x 12 x 12 cm; 3 kg |
| Power / Wattage | 2.2E+3 |
| Special Features | Superior Non Stick Soleplate, Self Cleaning |
| Item Weight | 3 Kilograms |